Články BestPage

 

Pozor na internetový obchod Mobilky.cz

Chci Vás upozornit na přinejmenším prapodivné chování internetového obchodu s mobilními telefony Mobilky, s.r.o. (www.mobilky.cz), vedená u rejstříkového soudu v Praze, C 125256, IČ: 27901271, se sídlem Za Mototechnou 1114/4, Praha 5 Stodůlky, jejímž jediným jednatelem a společníkem je jistý ukrajinec Ivan Khuda, Užgorod, Ukrajina (dříve Viktor Vávra Prahy 3 - Žižkov). V tomto internetovém obchodu jsem zakoupil mobilní telefon, jehož kvalita byla již v prvních dnech užívání  velice mizerná, odpadával celý zadní kryt telefonu. V zásilce s mobilem zcela chyběla faktura - daňový doklad, záruční list naštěstí ne. Několikrát jsem urgoval vydání faktury k telefonu, až když jsem pohrozil Českou obchodní inspekcí (www.coi.cz), tak mi telefonicky ozvala jistá paní, která mi slíbila zaslání faktury na můj e-mail, říkal jsem se tak je to v pořádku. Šok následoval po shlédnutí faktury, Faktura má název  Daňový doklad o prodeji zboží ve zvláštním režimu, doklad byl vydán na základě  §90 zákona 235/2004 sb., o DPH. Nalistoval jsem tedy Daňové zákony a neveřil jsem vlastním očím - §90 znamená zvláštní režim pro obchodníky s použitým zbožím. Společnost Mobilky s.r.o. prodává mobilní telefony, jako použité! Faktury měla ještě další nesrovnalost, která by jim na Finančním úřadě rozhodně neprošla - razítko na faktuře je zcela jiné firmy PV - trade, s.r.o., Libčice nad Vltavou, Letecká 120, která neexistuje a ani v minulosti se taková firma takto nejmenovala, nicméně z razítka jsem vyčetl spisovou značku C 138027, která patří firmě Mobilky-trade s.r.o., IČ: 28388267, se sídlem Libčice nad Vltavou, Letecká 120. Jak tvrdím, přinejmenším prapodivné chování ...

Faktura od Mobilky s.r.o. je zcela nepoužitelná v účetnictví a už vůbec nelze odečíst DPH z výrobku. Faktura nepoužitelná a prodávané výroky šmejdy, jen blázen by kupoval ... !!!

Zvýše uvedených důvodů nedoporučuji kupovat mobilní telefon na Mobilky.cz!

Jako důkazy uvádím několik screenshotů z faktury:

 Autor článku: admin BestPage.cz  všechna práva vyhrazena © Copyright

 

 

Spam, zkratka Shit Posing As Mail (česky: svinstvo tvářící se jako pošta)

Asi neexistuje člověk, který by neznal spam, kdo nedostal nějaký ten nevyžádaný email..., zejména tedy ve virtuálním světě. V tomto článku jsem se chtěl zabývat spamem typu - nevyžadaná pošta. Letos (2007) společnost Barracuda Networks  prováděla průzkum a zjistila, že 95 % odeslaných emailů je dnes tvořeno spamem. Pokud budeme srovnávat, tak v roce 2001 byl podíl nevyžádané pošty  5 % a v roce 2006 byl podíl nevyžádané pošty  již 90 %. Hrozivá, alarmující čísla, z kterých vyplívý že emailového spamu neustále přibývá a do budoucna to zřejmě nebude lepší!

Jak to spameři dělají? Ještě před pár lety odesílali spaměři textové zprávy s odkazy, dnes (2007) k takovým zprávám připojují ještě  přílohy. K rozesílání spamu používají speciální software - automat, který automaticky rozesílá zadaný spam. Pro spameři je to  pohodlné, účelné a buhužél mnohody dost efektivní, protože lidská hloupost je opravdu neomezená, jak se o tom neustále přesvědčuji.

Jak bojovat proti spamu? Spam nikdy nepřestane, spam byl, nyní je a vždy bude! Stejně jako anonymita na internetu - internet anonymní nikdy nebyl, v současnosti není a nikdy nebude! Bohužél s tím se musíme smířit. Spam můžeme pouze minimalizovat. Nicméně mnohoho lidí si za nevyžádanou poštu může v podstatě samo a přispívá k nárustu spamových emailů, proto chci zde uvést zásady boje proti spamu:

 

 České zákony a spam:

Odesílání spamu je v ČR zakázáno a upraveno zákonem  o službách informační společnosti č. 480/2004, zákon  platí od 7. 9 2004 a plnohodnotně řeší problematiku spamu, který mj. vyžaduje souhlas (prokazatelný) příjemce zprávy. Spam se v tomto zákonu identifikuje jako obchodní sdělení. Tento zákon má řešit internetový spam a jiné formy elektronické komunikace, např. sms zprávy. V tomto zákoně se za spam (obchodní sdělení) nepovažují:

Dodržování zákona kontroluje Úřad pro ochranu osobních údajů.

 

Závěr o spamu:

já osobně pokládám nevyžádanou elektronickou poštu za ten nejhorší prvek z oblasti nevyžádané reklamy. Dále nemám rád  reklamu v poštovní schránce (nejčastěji je umístěna ve freemailech), jedná se o další typ nevyžádané reklamy, té druhé nejčastější. Denně dostávám 20-50 nevyžádaných emailů (z několika emailů), používám poštovního klienta Mozilla Thunderbird, tento klient mou poštu roztřídí, tu nevyžádanou automaticky  přemístí do složky Spam, tu později odstraňuji. Se spamem jsem se již smířil, beru ho jako běžnout součást virtuálního světa, protože před ním efektivní obrana není.

 Autor článku: admin BestPage.cz  všechna práva vyhrazena © Copyright

 

 

Microsoft mění systémové soubory Windows XP, Vista

Víte o tom, že Microsoft mění systémové soubory ve vašem počítači? Víte vůbec, že si Microsoft může dělat ve vašem počítači v podstatě co chce? Jste zděšeni? Já tedy ne, protože znám Windows, resp. Misrosoft.

Microsoft přiznává, že mění systémové soubory ve Windows bez svolení uživatelů. Dělá to prostřednictvím aktualizace Windows, které si uživatel stahuje do počítače, nebo prostřednictvím  automatických aktualizací. Jde o standartní aktualizaci systému, při instalaci aktualizací o tom není nijak uživatel informován! Odborníci na počítače jsou zděšeni, pro ně (a určitě nejen pro ně) je nepřijatelné aby operační systém vedl neustálou komunikaci se serverem Microsoftu, odesílal a přijímal informace o daném počítači, atualizoval a měnil tak samovolně systémové soubory bez vědomí uživatele!

A co na to sám Misrosoft? Microsoft na tom zas tak nic špatného nevidí. Jde prý o lepší zabezpečení Windows a tím i větší bezpečnost uživatelů Windows. Inu to je prostě Microsoft, vytváří si svůj operační systém, tedy i váš počítač, k obrazu svému.

Je takové jednání nelegální? To v žádném případě není, při zavádění operačního systému do počítače souhlasíte s podmínkami, které má Microsoft velmi dobře vytvořené.

Jak se tomu bránit? Zakažte automatické aktualizace Windows a kontrolujte co se vám vlastně instaluje do počítače! Ale nadruhou stranu, v tomto případě by to nebylo nic platné, protože při této aktualizaci není ani zmínka o změně systémových registrů.

 Autor článku: admin BestPage.cz  všechna práva vyhrazena © Copyright