Emo styl, Emo svět

 

Galerie Emo obrázků zde

Význam slova Emo by se dalo vyjádřit, jako emoce. Dalo by se to nazvat takovou odvozeninou či zkratkou slova emoce. Od poloviny 80 let je výraz Emo používán pouze, jako hudební styl. Až koncem 90 let je Emo styl v podvědomí širší veřejnosti a toto slovo nabývá širších významů.

Člověka, který význává styl Emo poznáte podle rovných tmavých vlasů, tmavý make-up, který není vyjímkou ani u mužů, brýle s tlustými tmavými obroučkami. Pokud jde o oblečení, tak převládá oblečení obnošeného vzhledu v khaki barvách, trička s potisky z 80 let minulého století, obuv je oblíbená skate boty či kotníčkové tenisky.

Emo styl je často spojován se sebevraždami, sebepoškozováním a tíhou ke smrti. Emotivní rozložení těchto lidí tíhne spíše k ublíženosti, avšak také k teenagerské přecitlivělosti či romantice.

Emo také, jako urážka! Skutečně slovo Emo lze mj. považovat také za urážku, především se tak děje v diskusních fórech, kde dotyčná osoba rozebírá přehnaně své osobní problémy a jeví se jako psychicky labilní.

 

Autor článku: admin BestPage.cz všechna práva vyhrazena ©