ICQ česky

Komunikační program ICQ

ICQ (česky: aj sí kjú) v agličtině znamená: I seek you (hledám tě). Icq je internetový komunikační nástroj, který vytvořila izraelská firma Mirabilis, kterou později koupila firma AmericaOnLine (AOL) za cenu 287 mililionu dolarů. Společnost AOL v roce 2010 prodala technologii do Ruska. „Hnacím motorem“ ICQ je číslo UIN ((Universal Internet Number), které získáte zdarma při registraci. Oblíbenost ICQ je obrovská, celosvětově má ICQ 4 miliony uživatelů.

Zápory ICQ, proč nepoužívat tento komunikační protokol:
– Icq se může používat až od 13 roků, pokud ho používá mladší osoba, tak porušuje tím licenční ujednání
– Maximální délka hesla je 8 znaků, což je hodně málo. Osmiznakové heslo není silné heslo!
– Icq má časté výpadky, téměř každodenní!
– Můžete používat pouze oficiálního software Icq, tzn. Miranda, QIP, Trillian atp. je zakázaný!
– Obsahuje reklamy, které nesmíte odstranit, které zatěžují běh počítače a přes které se snadno do počítače dostávají viry.
– Icq můžete použít pouze pro osobní účely, firemní komunikace je zakázána!
– Při registraci znají veškerá vaše data (ip adresa atp.), poté si vás Icq zaregistruje pod číslem a pod tím vás eviduje.
– Jakýkoli obsah zasílaný přes icq (textový chat, soubory atp.) nepatří uživateli Icq ale majiteli Icq, dle licenčního ujednání mohou být vlastníkem Icq volně šířena nebo prodána!
– Pokud odesíláte soubory přes Icq, tak firma provozují Icq má na ně automaticky veškerá práva (copyright)
– Icq data (textový chat, přenesené soubory) jsou logována (ukládána), z tohoto vyplývá, že si za pár let můžete přečíst co jste si přes Icq sdělovali… . Bohužel ani v ČR není logování není nic neobvyklého, dle zákona musí tato a obdobná komunikace logovat (e-maily, tel. hovory atp.)
– Asi nejpodstatnějším záporem Icq je ten, že Icq nepoužívá šifrování, tzn. že veškerá komunikace může být odposlouchávána (narozdíl od Skype, který šifrování používá).
– Licenční podmínky se mohou kdykoli změnit, jste povinni je číst každých 30 dní.
– Kdokoli si může zjistit váš status.

Registrace Icq (získání Icq UINu) zde.
Získání zapomenutého hesla zde.

Stáhnou ICQ zdarma


Spustit ICQ2 online