Návody, jak stahovat z internetu

 

V současnosti je velmi oblíbené sdílet soubory na internetu, proto je také potřeba nějaká nápověda.

 

Jak stáhnout obrázek z www stránky

Poslední dobou přibývá dotazů, jak stáhnout obrázek zde z BestPage, myslel jsem že je to samozdřejmost a že to zná každý, ale není tomu tak.

Návod: najeďte myší na požadovaný obrázek, který chcete stáhnout a stiskněte pravé tlačítko, objeví se vám nadídka - uložit obrázek jako (prohlížeč Mozilla Firefox), uložit obrázek (prohlížeč Opera), save picture ass nebo uložit soubor (prohlížeč Internet Explorer).

 

Jak stahovat ze serveru Ulož.to

Ulož.to je český server, kam lze ukládat data, např. videa, fotky atd. Stahovat lze buďto přes kredity, anebo free (zdarma).

Screenshot, jak stahovat z Ulož.to (klikni na screenshot pro zvětšení)

 

 

Jak stahovat ze serveru Rapidshare.com

Z Rapidshare.com lze nahrávat/stahovat soubory o velikosti až 200MB (dříve 100MB). Pokud budete stahovat další soubor, tak musíte určitý čas čekat. Pokud máte ale dynamicky přidělenou IP adresu, tak tuto IP adresu změňte - odhlašte se z internetu a znovu se připojte k internetu, tím získáte novou IP adresu :-)

 

Screenshot, jak stahovat z Rapidshare.com (klikni na screenshot pro zvětšení)

 

Stahování přes Torrenty:

Dalším způsobem jak stahovat z internetu soubory je pomocí torrentů. Torrent je takový miniaturní soubor o objemu pár kilobajtů s příponou .torrent. Tento miniaturní soubor  obsahuje veškeré  informace o tom co má být vlastně staženo (název souboru, velikosti, odkaz odkud stahovat atp.). Stahování přes torrenty je zajímavé především tím, že čím více lidí daný soubor stahuje, tím je vetší rychlost pro všechny účastníky, kteří soubor stahují, což je tedy velká výhoda. Pokud stahujete něco přes torrent, tak také sdílíte onu část, kterou již máte staženou. V tomto okamžiku však porušujete zákon, tedy pokud stahujete ilegální soubory. Stahování souborů přes torrenty se provádí pomocí programů, např.  často používaným programem je BitComet (je v češtině).

 

Nevíte si rady jak stahovat stahovat soubory pomocí toorentů ? Zde je návod:

Je to opravdu velice jednoduché a já Vám zde popíšu ten nejjednoduší postup.

1. Nejdříve si stáhněte požadovaný torrent a dejte si ho na plochu.

2. Nainstalujte si program, např. BitComet, instalací se Vám vytvoří na ploše ikona BitCometu.

3. Přetáhněte torrent, který máte na ploše, na ikonu BitCometu, kterou máte také na ploše.

4. Nyní se Vám otevře program BitComet s tabulkou, zadejte OK a začne stahování souboru.

 

Autor článku: admin BestPage.cz  všechna práva vyhrazena © Copyright