Best Page

HOME

Filmotéka BestPage.cz - katalog filmů - filmová databáze, info o filmech, obrázky.

 

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem / Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford, The

Western / Drama / Akční
USA, 2007, 160 min

Režie: Andrew Dominik
Hrají: Brad Pitt, Casey Affleck, Zooey Deschanel, Sam Rockwell, Mary-Louise Parker, Michael Parks, Jeremy Renner, Ted Levine, Paul Schneider, Sam Shepard, Pat Healy, Nick Cave, Alison Elliott, Garret Dillahunt 
 

Info:

Kolem roku 1880 zná celá Amerika jméno Jesse James. Je to nejznámější národní psanec, kterého pronásleduje zákon v deseti státech. Veřejnost ho považuje za hrdinu srovnatelného s Robinem Hoodem. A Robert Ford? Tohle jméno nezná nikdo. Zatím. Právě to hodlá ambiciózní devatenáctiletý mladík změnit. Spřátelí se s Jessem a přidá se k jeho gangu. Když mu ani to nepřinese vytouženou slávu, vymyslí jiný způsob, jak se proslavit. Z přátelství vzniká rivalita a z touhy po slávě smrtelná posedlost.
Zajímavost: Na produkci se podílel RIDLEY SCOTT, v hlavních rolích září BRAD PITT (vítěz ceny pro nejlepšího herce na filmovém festivalu v Benátkách) v roli Jesseho a CASEY AFFLECK jako mladíček, který za proslulost zaplatí vlastní lidskostí. 2 Nominace na Oscara (Nejlepší herec ve vedlejší roli- Casey Affleck, Nejlepší kamera)

 

 

Fotogalerie k filmu Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem