Best Page

HOME

film Dahmer, kanibal Dahmer, Jeffrey Dahmer, kanibal, fotky z filmu, fotogalerie, recenze, online

 

Dahmer

Drama / Thriller / Horor
USA, 2002, 101 min

Režie: David Jacobson
Hrají: Jeremy Renner, Bruce Davison, Artel Kayàru, Matt Newton, Dion Basco, Kate Williamson, Mickey Swenson, David Manis
 

Info:

Film Dahmer - dne 22. července 1991 zastavil polonahý 18letý Tracy Edwards v chudinské čtvrti Oxford Apartamens v Americkém Milwaukee policejní hlídku a zoufale ji žádal, aby ho zatkla. Když to hlídka omítla s poukazem, že není důvod, uvedl Tracy Edwards, že byl v bytě číslo 213 na Oxford Bulding napaden nožem. Policistům, kteří do uvedeného bytu přišli se naskytl hrůzný pohled. V sudu uprostřed pokoje byla nacpána čtyři mužská těla, v chladničce byly dvě mužské hlavy, dvě další v mrazáku a sedm hlav bylo uvařených. V kotlíku na kamnech bylo několik mužských genitálií. Byt patřil tehdy 31letému Dahmerovi. Obyvatelé domu si několikrát stěžovali na nesnesitelný zápach vycházející z jeho bytu. V květnu téhož roku z Dahmerova bytu vyběhl nahý 14 letý chlapec, původem z Laosu, který krvácel z análního otvoru a volal o pomoc. Dahmer policisty přesvědčil, že chlapec s ním žije a jde pouze o mileneckou hádku. Mrtvola chlapce byla pak nalezena mezi páchnoucími zbytky mrtvých těl. Policie vynášela části těl (nejméně 11 lidí) několik dnů ve speciálních maskách a ochranných oděvech. Dahmer neměl díky svému zevnějšku, vysoké inteligenci a přátelským způsobům chování potíže seznámit se s budoucí obětí. Vojenskou službu absolvoval na americké základně v německém Baumholderu. Dahmer se přiznal, že také vraždil ve svém předcházejícím bydlišti v Ohiu. Vyšetřování proto probíhalo i v Ohiu a v německém Baumholderu, neboť když tam sloužil, bylo zavražděno 9 lidí a další beze stopy zmizeli. Jistý čas studoval i vysokou školu.V době zatčení pracoval jako dělník v místní čokoládovně. V minulosti byl dvakrát trestán za drobnější sexuální delikty. Dahmer popsal své jednání ve 160 stránkové výpovědi a přiznal se celkem k 15 vraždám. Většinou šlo o muže nebílé pleti, které nejprve uspal lékem Halcion a pak usmrtil a rozkouskoval. Při vyšetřování připustil, že s některými z mrtvých měl pohlavní styk (zatímco v jiném případě mu stačilo nad obětí onanovat) a že si uschoval některé části těl obětí, aby je pak pojídal. Do hlav tří zavražděných údajně vyvrtal díry, do kterých nalil roztok podle svého receptu, aby vypadaly ještě hrozivěji... Podle svého vyjádření byl inspirován postavou Satana z kontraverzního filmu Exorcist III. Jeho byt byl vybaven elektronickými dveřními západkami. Jakmile byla oběť v bytě - byla bez šancí na útěk. Před zahájením procesu měl soud problémy s výběrem porotců. Řada z nich účast v porotě odmítla s odůvodněním, že na to "nemá žaludek"... V polovině února 1992 byl Dahmer odsouzen k patnácti trestům doživotního vězení, neboli k odnětí svobody na souhrnou dobu "minimálně" 936 let. (Ve státě Wisconsinu je trest smrti zrušen). Po vynesení rozsudku se ozvaly výkřiky radosti a spontánní potlesk příbuzných obětí. Ve vězení byl několikrát napaden spoluvězni, naposledy 28.11.1994 při čištění toalety, tento útok již nepřežil.

Dahmerova slova:

"Když pominula hrůza z toho co sem udělal a strach z možných následku, což bylo vždycky tak měsíc dva, všechno začalo nanovo. Bylo to jako touha, jako hlad. Nevím ja to popsat. Jako posedlost, která mě nutila dělat vše znovu, kdykoliv se objevila příležitost"

 

Fotogalerie k filmu Dahmer

 

Dobové fotografie Jeffreyho Dahmera