Best Page

HOME

Filmotéka BestPage.cz - katalog filmů - filmová databáze, info o filmech, obrázky.

 

Dvojí hra / Duplicity

Thriller / Drama
USA, 2009

Režie: Tony Gilroy
Hrají: Julia Roberts, Clive Owen, Billy Bob Thornton, Tom Wilkinson, Paul Giamatti, Cassidy Gard, Wayne Duvall, Christopher Denham, Tom Stratford, Brandon Slagle, Eliezer Meyer, Ken Sladyk, Christopher Mann, Fabrizio Brienza, Daniel Goldfarb, Jeff Grossman, Lucia Grillo, John G. Pavelec, Deborah Heagen, Toffoli Nico, Marlene Artov, Timothy J. Cox, Edward M. Kelahan, Gina Priano, Dawn Ressy 
 

Info:

Film Dvojí hra - hrají hlavní role Claire Stenwick (Julia Roberts), Ray Koval (Clive Owen), jako agenti, láska jim však není cizí.

Dannyho parťáci potkávají pana a paní Smithovy. Tony Gilroy, režisér ceněného snímku Michael Clayton, natočil chytrý film, ve kterém má každý rafinovaný plán, nikdo nehraje fér a jehož divák nesmí uvěřit ani závěrečným titulkům. A celé se to halí do aktraktivního hávu romantické komedie, jíž dominuje herecká dvojice snů – britský elegán Clive Owen a oscarová Julia Roberts. Oba hlavní hrdiny dříve živily tajné služby, Claire (Julia Roberts) pracovala pro CIA a Ray (Clive Owen) pro britskou MI6. Tahat z ohně horké kaštany za neschopné politiky je ale po letech omrzelo a vrhli se do mnohem výdělečnějšího světa průmyslové špionáže. Jejich cílem je využít nepřátelství mezi dvěma korporacemi a ukrást recept na výrobu produktu, který tomu, kdo ho jako první donese na patentový úřad, přinese pohádkové bohatství. Každý se proto nechá zaměstnat v jedné z firem a společně spřádají plán. Jejich nové šéfy není třeba litovat. Howard Tully (Tom Wilkinson) je bezohledný magnát, který jde za úspěchem přes mrtvoly, Dick Garsik (Paul Giamatti) je pro změnu šílený excentrik, jenž se drží na výsluní šílenými kousky, často ležícími za hranicí zákona. Přes bohaté zkušenosti z tajných služeb jsou pro Raye s Claire velmi mocnými soupeři. Navíc se objevil ještě jeden nepřítel, se kterým nepočítali: Láska. Vzbouřené hormony způsobily, že k sobě najednou mají mnohem blíž, ale zároveň jeden druhému nevěří ani slovo, což je v situaci, kdy mají spolupracovat, poměrně prekérní. Oba dva straší tatáž otázka: Miluje mě, nebo je tohle všechno jen součást plánu?
Při psaní scénáře k Dvojí hře čerpal Tony Gilroy z bohatých zkušeností, které nasbíral od lidí z tajných služeb v rámci příprav scénářů filmů o agentu Bourneovi. Námět na příběh o vztahu dvou špiónů uvádí originální otázkou: „Jak vypadá láska u škorpiónů? Zajímalo co se stane, když se do sebe zamilují dva profesionální lháři. Takový vztah je naprosto unikátní,“ říká Gilroy.
Pro tak komplexní postavy potřeboval Gilroy skutečně výjimečné herce a kladné ohlasy Clivea Owena a Julie Roberts na zaslané scénáře přijal s velkou úlevou. „Dvojí hra připomíná ty nejlepší filmy z minulosti, které stály na hereckých výkonech. Je super, když máte ústřední dvojici, která je takhle mimořádná. Julia a Clive v sobě mají onu pověstnou chemii, kterou nenahradíte sebelepšími kostýmy, lokacemi nebo triky,“ dodává producentka Jennifer Fox.

 

 

Fotogalerie k filmu Dvojí hra