Best Page

HOME

film Jánošík Pravdivá historie, movie The True Story of Janosik and Uhorcik, Prawdziwa historia Janosika i Uhorcika, fotky z filmu, fotogalerie, recenze, online

 

Jánošík Pravdivá historie / The True Story of Janosik and Uhorcik

Historický
Polsko / Slovensko / Česko, 2009, 140 min

Režie: Kasia Adamik, Agnieszka Holland
Hrají: Václav Jiráček, Ivan Martinka, Michal Zebrowski, Sarah Zoe Canner, Bolek Polívka, Karel Dobrý, Marek Probosz, Michal Sieczkowski, Richard Krajčo, Táňa Pauhofová, Marián Labuda st.  
 

Info:

Film Jánošík Pravdivá historie - příběh nejslavnějšího zbojníka, který bohatým bral a chudým dával. Stal se symbolem lidového odporu proti panskému útlaku. Lidová fantazie ho obdařila přímo pohádkovými vlastnostmi. Zázračnou silou, neobyčejnou chytrostí a odvážnými činy. I když byly dosud natočeny čtyři celovečerní filmy o Jánošíkovi, slavného lidového hrdinu příliš neznáme. Známe jen lidovou legendu o slavném zbojníkovi, který bohatým bral a chudým dával a kterého po zradě popravili zavěšením na hák za žebro. Opravdového Juru Jánošíka, mladíka z Těrchové, jehož krátký, ale dramatický život inspiroval generace Slováků k vytvoření legendy, přibližuje až tento nový film režisérek Agniezsky Holland a její dcery Kasii Adamik. Výpravný velkofilm vznikl podle scénáře Evy Borušovičové, která několik let studovala archivní záznamy a dokumenty.

 

Fotogalerie k filmu Jánošík Pravdivá historie