Best Page

HOME

Filmotéka BestPage.cz - katalog filmů - filmová databáze, info o filmech, obrázky.

 

Normal

Thriller
Česko / Finsko / Dánsko, 2009, 100 min

Režie: Julius Ševčík
Hrají: Dagmar Veškrnová - Havlová, Milan Kňažko, Pavel Gajdoš, Zuzana Kajnarová , Miroslav Táborský, Jan Vlasák
 

Info:

Koproduční film Normal - v Praze začalo 2. dubna 2008 natáčení nového snímku Julia Ševčíka Normal. V hlavních rolích se představí Milan Kňažko, Pavel Gajdoš a Dagmar Havlová. Kameramanem filmu je Mexičan Antonio Riestra, který pracoval mimo jiné na filmu Alejandra Gonzáleze Iñárritua Amores Perros.

Film je zasazen do 30. let v Německu. Milan Kňažko ztvární dopadeného mnohonásobného vraha a Pavel Gajdoš jeho mladého ambiciózního obhájce, který se snaží odvrátit exemplární trest tím, že zpochybní jeho příčetnost. Děj filmu se zakládá na skutečných událostech z doby hospodářské recese v předhitlerovském Německu. Dagmar Havlová se vrátí na plátna kin v roli emocemi zmítané manželky vraha.

„Film stojí na vyhrocené konfrontaci odlišných charakterů, lidí s naprosto odlišnými životními zkušenostmi. Napětí by měl být klíčový divácký pocit,“ říká režisér Ševčík. Producentka Karla Stojáková ze společnosti Axman Production k tomu dodává: „Natočit dobový film není v Čechách rozhodně obvyklé a z minulých projetků dobře vím, že Julius je na place velmi náročný režisér, proto jsme přípravy rozhodně nepodcenili.“ Natáčení začalo 2. dubna, což je lehce symbolické, protože předchozí Ševčíkův snímek Restart se odehrával na 1. dubna. a zobrazoval jeden hektický den v životě mladé dívky.
.

 

 

Fotogalerie k filmu Normal