Best Page

HOME

Filmotéka BestPage.cz - katalog filmů - filmová databáze, info o filmech, obrázky.

 

Ošklivka Katka

Komedie
Česko, 2008, 52 min

Režie: Jiří Chlumský, Petr Slavík
Hrají: Kateřina Janečková, Olga Lounová, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Veronika Žilková, Lumír Olšovský, Michaela Horká, Ladislav Frej st., Jana Švandová, Michal Zelenka, Ladislav Županič, Josef Carda, Zdeněk Dušek, Hana Křížková, Simona Postlerová, Liliana Malkina, Pavel Kikinčuk, Lukáš Hejlík, Nancy Johannes, Agáta Hanychová, Radek Valenta, Barbora Mottlová, Viola Ottová, Kateřina Průšová, Pavel Trávníček, Mahulena Bočanová, Ewa Farna, Kateřina Pospíšilová, Daniel Nekonečný, Zuzana Belohorcová, Daniel Holovský, Alena Štréblová, Romana Goščíková, Jiří Maria Sieber, Dáša Kouřilová
 

Info:

Seriál Ošklivka Katka - všichni máme jistě rádi pohádky a vůbec při tom nezáleží na věku. V případě „Ošklivky Katky“ jde o moderní variaci pohádky O Popelce s tím, že děj se odehrává v módní firmě. Naše hrdinka se jmenuje Katka, pochází z pražské periferie a sociálně velmi skromných poměrů. Rodiče dali chytrou a nadanou dceru studovat, ona se jim odvděčila vynikajícími studijními výsledky, dokonce získala stipendium na zahraniční univerzitě. Potud by bylo všechno v pořádku. Jenže teď se Katka nachází v situaci, kdy by ráda našla místo odpovídající jejímu vzdělání a odborné erudici. Jenže to je problém. V dnešní době mají totiž šanci nejen chytří a studovaní lidé, ale také fyzicky přitažliví. A mezi ně Katka rozhodně nepatří. Navíc vkusně se obléknout a mít zájem o módu je něco, co ji absolutně míjí. Se svými starými brýlemi, nemožným účesem, rovnátky a nevkusným oblečením se nemůže divit, že ji všichni nazývají „ošklivkou“.

Katku to netrápí, jenže o jedno místo kvůli svému vzhledu přišla (klienti v bance si stěžovali), dalšími přijímacími pohovory neprošla. Táta je bez práce, mamince její krámek s potravinami moc nevydělává... Co s tím? Když Katka objeví v novinách inzerát na místo sekretářky největší módní firmy v zemi, vůbec neváhá. A tady začíná její neuvěřitelný příběh, který popisuje život každého člověka, který se rozhodne poprat se svými handicapy a nepřátelským prostředím. Na své cestě potká velké množství lidí, které musí přesvědčit o svých kvalitách a vnitřní kráse. A samozřejmě se setká hned v prvním díle se svým vysněným princem v podobě prezidenta módního domu. Jeho srdce nakonec získá, cesta za vysněným cílem je však dlouhá a trnitá.

 

Fotogalerie k seriálu Ošklivka Katka