Best Page

HOME

Filmotéka BestPage.cz - katalog filmů - filmová databáze, info o filmech, obrázky.

 

Pokoj v duši

Drama
Slovensko, 2009, 97 min

Režie: Vladimír Balko
Hrají: Attila Mokoš, Roman Luknár, Helena Krajčiová, Robert Wieckiewicz, Jan Vondráček, Viera Topinková, Ľubomír Paulovič, Ľubo Roman, Jaromír Hanzlík, Eugen Libezniuk, Juraj Nvota 
 

Info:

Film Pokoj v duši - současný příběh o kamarádech, jejichž přátelství přetrvalo od dětství do dnešních dnů. Tři muži - šedesátníci - se nacházejí každý na své životní křižovatce, uvědomuje si, že čelí vážným životním výzvám. Tóno se vrací z vězení domů do rodné vesnice a zjišťuje, že všechno je jinak: s manželkou se odcizena, pětiletého syna vlastně vůbec nezná, nemůže si najít práci, ale současně se odmítá živit tak jako před tím. Římsko - katolický děkan Marek který zaskakuje v rodné vesnici za nemocného faráře se ocitá v krizi své víry. Úspěšný podnikatel Peter řeší další ze svých obchodů a je zase jednou nucen odsunout své soukromí na vedlejší kolej. Marek i Peter - věrní přátelé z dětství - se snaží Tónový při jeho návratu do normálního života co nejvíce pomoci, mají však vlastní trápení a problémy a sami hledají cestu, jak se vypořádat s tím, že jejich představy o životě narážejí na tvrdou realitu. Tóno se cítí sám a zoufale hledá východisko.

Silný příběh odehrávající se na pozadí drsné scenérie hor, se znaky, které jsou pro střední Slovensko typické - patriarchát, pytláctví, rasovou nesnášenlivostí, krádežemi dřeva, ale i silnou tradicí soudržnosti rodiny, víry, přátelství a lásky nese všechny znaky klasickej drámy. Kdo by řekl, že se tento příběh odehrává ve dvacátém prvním století, v srdci Evropy, jen padesát kilometrů od krajského města?

 

Fotogalerie k filmu Pokoj v duši