Best Page

HOME

Filmotéka BestPage.cz - katalog filmů - filmová databáze, info o filmech, obrázky.

 

Psycho

Horor / Thriller
USA, 1960, 109 min

Režie: Alfred Hitchcock
Hrají: Anthony Perkins, Vera Miles, John Gavin, Martin Balsam, Simon Oakland, Patricia Hitchcock, Janet Leigh, Alfred Hitchcock  
 

Info:

Horor Psycho je Hitschockokovým kvalitním dílem, slavil obrovského úspěchu především ve své době. Děj filmu pojednává o mladé ženě jménem Marion Craneová, která touží po svatbě s mužem, milencem jménem Sam. K opravdovému štěstí jim chybí už jen peníze, proto jednoho dne využije příležitosti a ukradne svému zaměstnavateli (pracuje jako sekretářka) značnou část peněz. Osudem se jí stane motel, který navštíví při svém útěku. Při sprchování je zavražděna - ubodána matkou Normana Batese, majitele motelu. Tuto hororovou klasiku by si rozhodně neměl nechat ujít žádný příznivce hororové tématiky.

Sir - režisér Alfred Hitchcock [hičkok] (13. srpna 1899 – 29. dubna 1980) byl britský a americký filmový režisér a producent, který proslul jako mistr thrillerů a kriminálních příběhů s vysokou uměleckou hodnotou. Během své více než šedesátileté kariéry, která zahrnovala éru od němých filmů, přes vynález filmů mluvených až do doby barevných filmů, režíroval více než padesát filmů. Již během svého života patřil Hitchcock mezi nejúspěšnější a veřejností nejvíce uznávané světové režiséry a i nadále zůstává jedním z nejznámějších a nejpopulárnějších režisérů doby. Je proslulý svým expertním a bezkonkurenčním zvládnutím tempa a napětí děje ve všech svých filmech.

Autor článku: admin BestPage.cz všechna práva vyhrazena ©

 

 

Fotogalerie k filmu Psycho